Koncerty

Aby zobaczyć szczegóły wybranego koncertu, kliknij jego tytuł.

Zwiń/rozwiń wszystko

Nadchodzące koncerty

Wrocław, Narodowe Forum Muzyki – 16.11.2017

Sala Kameralna

z Klaudiuszem Baranem (akordeon) i Radosławem Pujankiem (skrzypce)

 

  • Gubaidulina Sofia - 10 Preludiów na wiolonczelę solo
  • Gubaidulina Sofia - In croce na wiolonczelę i organy
  • Gubaidulina Sofia - Silenzio na wiolonczelę, skrzypce i akordeon

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 17.11.2017

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr. John Storgards

  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 18.11.2017

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr. John Storgards

  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Kraków – 19.11.2017

z Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik (altówka) i Grzegorzem Manią (fortepian)

  • Schumann Robert - Kwartet fortepianowy Es-dur op.47
  • Żeleński Władysław - Kwartet fortepianowy c-moll op. 61

Katowice, Filharmonia Śląska – 22-23.11.2017

X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. G. Fitelberga

Przesłuchania półfinałowe

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sląskiej w Katowicach prowadzoną przez półfinalistów konkursu

  • Dworzak Antonin - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
  • Lutosławski Witold - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Warszawa, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – 27.11.2017

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Nowa Podróż Zimowa - Improwizacje w duchu pieśni romantycznej

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 6.12.2017

Sala Kameralna

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik (altówka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka) i Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes - Sekstet smyczkowy G-dur op. 36
  • Schoenberg Arnold - Verklärte Nacht op.4

Katowice, NOSPR – 9.12.2017

Sala Kameralna

z Nelsonem Goernerem (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Katarzyną Budnik (altówka) i Krzysztofem Firlusem (kontrabas)

  • Nowakowski Józef - Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17
  • Schubert Franciszek - Kwintet fortepianowy A-dur Pstrąg D. 667

Lublin, Katolicki Uniwersytet Lubelski – 10.12.2017

KULowskie wieczory z muzyką

Aula im. kard. Stefana Wyszyńskiego

z Nelsonem Goernerem (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Katarzyną Budnik (altówka) i Krzysztofem Firlusem (kontrabas)

  • Nowakowski Józef - Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17
  • Schubert Franciszek - Kwintet fortepianowy A-dur Pstrąg D. 667

Rzym (Włochy) – 18.01.2018

Aula Magna Uniwersytetu „La Sapienza”

z Anną Marią Staśkiewicz, Marią Machowską, Katarzyną Budnik i Krzysztofem Firlusem

Warszawa, Teatr Wielki Opera Narodowa – 21.01.2016

Preludium Premierowe

  • Debussy Claude - Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Debussy Claude - Trio fortepianowe G-dur

Warszawa, Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego – członek jury – 30.01-10.02.2018

Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska – 21.02.2018

z orkiestrą kameralną Capella Bydgostiensis pod dyr. Kaia Bumanna

  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1
  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego – 5-10.03.2018

Nagrania płytowe dla Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina

z Pawłem Wakarecym (fortepian), Łukaszem Długoszem (flet) i Jakubem Jakowiczem (skrzypce)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz - Symfonia g-moll KV 550

Opole, Filharmonia Opolska – 16.03.2018

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Opolskiej

  • Schumann Robert - Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129

Warszawa, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – 11.04.2018

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach. Chorały. Improwizacje - Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Pruszków, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego – 21.04.2018

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Nowa Podróż Zimowa - Improwizacje w duchu pieśni romantycznej

Kraków, Aula Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego – 8.05.2018

Koncert Uniwersytecki

z Marią Sławek (skrzypce) i Piotrem Różańskim (fortepian)

  • Kodaly Zoltan - Duo na skrzypce i wiolonczelę op. 6
  • Ravel Maurice - Trio fortepianowe a-moll

Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego – 24.05.2018

Festiwal Trzy-czte-ry

z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Grieg Edward - Sonata a-moll op. 36 na wiolonczelę i fortepian
  • Prokofiew Sergiusz - Sonata C-dur op. 119 na wiolonczelę i fortepian
  • Britten Benjamin - Suita na wiolonczelę solo nr 1 op. 70

Lublin, Filharmonia Lubelska – 8.06.2018

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej pod dyr. Wojciecha Rodka

  • Czajkowski Piotr - Wariacje na temat Rokoko op. 33
  • Weinberg Mieczysław - Fantazja na wiolonczelę i orkiestrę op. 52

Archiwum koncertów

2017

Otwock – 12.11.2017

Europejski Festiwal Muzyczny

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach. Chorały. Improwizacje - Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem
  • Nowa Podróż Zimowa - Improwizacje w duchu pieśni romantycznej

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 7.11.2017

z Warszawską Grupą Cellonet

Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska – 27.10.2017

z Orkiestrą Symfoniczną Opery i Filharmonii Podlaskiej

  • Czajkowski Piotr - Wariacje na temat Rokoko op. 33

Bratysława (Słowacja), Wielka Sala Koncertowa Radia Słowackiego – 20.10.2017

z Orkiestrą Symfoniczną Radia Słowackiego pod dyr. Mario Kosika

  • Weinberg Mieczysław - Fantazja na wiolonczelę i orkiestrę op. 52

Warszawa, Teatr Wielki Opera Narodowa – 11.10.2017

Preludium Premierowe

Sale Redutowe

z Pawłem Wakarecym (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik (altówka)

  • Różycki Ludomir - Kwintet fortepianowy c-moll op. 35

Płock, Opactwo Pobenedyktyńskie – 17.09.2017

Festiwal Chopiniana

z Łukaszem Długoszem (flet) i Andrzejem Jungiewiczem (fortepian)

  • Chopin Fryderyk - Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Chopin Fryderyk - Trio fortepianowe g-moll op. 8

Słupsk, Sala Filharmonii i Teatru – 14.09.2017

Festiwal Pianistyki Polskiej

z Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Brahms Johannes - Sonata D-dur op. 78
  • Chopin Fryderyk - Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Warszawa, Synagoga im. Nożyków – 3.09.2017

Festiwal Singera 

z Katarzyną Dudą (skrzypce), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) i Agnieszką Podłucką (altówka)

  • Mendelssohn-Bartholdy Felix - Cztery utwory na kwartet smyczkowy op. 81
  • Schulhof Erwin - Pięć utworów na kwartet smyczkowy
  • Szostakowicz Dymitr - Kwartet smyczkowy nr 8 c-moll op. 110

Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego – 13.08.2017

Festiwal Chopin i Jego Europa

z Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Piotrem Szumiełem (altówka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Andrzejem Bauerem (wiolonczela), Sławomirem Rozlachem (kontrabas) i Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Dobrzyński Ignacy Feliks - Sekstet smyczkowy Es-dur op. 39
  • Żeleński Władysław - Kwartet fortepianowy c-moll op. 61

Kraków, Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu – 22.07.2017

koncert w ramach Festiwalu Emanacje 2017

z Łukaszem Długoszem (flet)

  • Bauer Jerzy - Akwarela dla dwóch
  • Beethoven Ludwig van - Duet C-dur WoO 27 nr 1
  • Beethoven Ludwig van - Duet F-dur WoO27 nr 2
  • Villa-Lobos Hector - Assobio a Jato na flet i wiolonczelę

Sucha Beskidzka, Zamek – 21.07.2017

koncert w ramach Festiwalu Emanacje 2017

z Łukaszem Długoszem (flet)

Światowe prawykonanie utworu Jerzego Bauera pt. Akwarela dla dwóch

  • Bauer Jerzy - Akwarela dla dwóch
  • Beethoven Ludwig van - Duet B-dur WoO27 nr 3
  • Beethoven Ludwig van - Duet C-dur WoO 27 nr 1
  • Beethoven Ludwig van - Duet F-dur WoO27 nr 2
  • Villa-Lobos Hector - Assobio a Jato na flet i wiolonczelę

Toruń, Ratusz Staromiejski – 15.07.2017

Festiwal Muzyka i Architektura

z Anną Marią Staśkiewicz i Pawłem Wakarecym

  • Panufnik Andrzej - Trio fortepianowe
  • Schubert Franciszek - Trio fortepianowe B-dur D. 898

Warszawa, Plac Defilad – 27.06.2017

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian) i Marcinem Maseckim (fortepian)

Radziejowice, IX Letni Festiwal im. J. Waldorffa – 30.07.2017

z Joanną Woś (sopran) i Krzysztofem Meisingerem (gitara)

  • Falla Manuel De - Siete Canciones Populares Espanolas
  • Villa - Lobos Heitor - Bacchianas Brasileiras nr 5

Katowice, NOSPR – 18.06.2017

Sala Kameralna

Recitale Mistrzowskie

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik – Gałazką (altówka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka) i Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes - Sekstet smyczkowy G-dur op. 36
  • Dohnanyi Erno - Sekstet smyczkowy B-dur

Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa – 9.06.2017

Sale Redutowe

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Pawłem Kamasą (fortepian)

  • Korngold Erich Wolfgang - Trio fortepianowe

Kielce, Filharmonia Świętokrzyska – 12.05.2017

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej

  • Saint-Saëns Camille - Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Berlin, Staatsbibliothek zu Berlin, Otto-Braun-Saal – 3.05.2017

z Pawłem Wakarecym (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) i Piotrem Szumiełem (altówka)

  • Chopin Fryderyk - Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę
  • Mozart Wolfgang Amadeusz - Adagio i fuga d-moll KV404a
  • Żeleński Władysław - Kwartet fortepianowy c-moll op. 61

Warszawa, Studio S1 im. W. Lutosławskiego – 28.04.2017

Koncert promujący album „Bach Stories” (Warner Classics 2017)

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach Johann Sebastian - III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029
  • Bach. Chorały. Improwizacje - Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 25.04.2017

Koncert w ramach Rezydencji Artystycznej w Filharmonii Narodowej

Sala Kameralna

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Strawiński Igor - Suita Włoska
  • Zych Wojciech Ziemowit - Mikrologia (czule) stosowana na wiolonczelę solo
  • Ravel Maurice - Sonata na skrzypce i wiolonczelę
  • Schubert Franciszek - Trio fortepianowe B-dur D. 898
  • Strawiński Igor - Suita Włoska

Radziejowice, Nowy Dom Sztuki – 8.04.2017

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Strawiński Igor - Suita Włoska
  • Zych Wojciech Ziemowit - Mikrologia (czule) stosowana na wiolonczelę solo
  • Ravel Maurice - Sonata na skrzypce i wiolonczelę
  • Schubert Franciszek - Trio fortepianowe B-dur D. 898
  • Strawiński Igor - Suita Włoska

Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa – 16.03.2017

Sale Redutowe

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Łukaszem Błaszczykiem (skrzypce) i Krzysztofem Firlusem (kontrabas)

  • Rossini Gioachino - Duo D-dur na wiolonczelę i kontrabas
  • Rossini Gioachino - Sonata a quattro A-dur nr 2
  • Rossini Gioachino - Sonata a quattro G-dur nr 3

Warszawa, Polskie Radio, Studio im. W. Szpilmana 11.03.2017

Program Five o’clock 

  • Ligeti Gyorgy - Sonata na wiolonczele solo

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 11.02.2017

Koncert w ramach Rezydencji Artystycznej w Filharmonii Narodowej

Sala Koncertowa

z Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Szymonem Nehringiem (fortepian) i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej pod dyr. Ewy Strusińskiej

  • Beethoven Ludwig van - Koncert potrójny na fortepian, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 10.02.2017

Koncert w ramach Rezydencji Artystycznej w Filharmonii Narodowej

Sala Koncertowa

z Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Szymonem Nehringiem (fortepian) i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej pod dyr. Ewy Strusińskiej

  • Beethoven Ludwig van - Koncert potrójny na fortepian, skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

2016

Zielona Góra, Filharmonia Zielonogórska – 15.12.2016

„Mistrzowie polskiej wiolinistyki”

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej, dyr. Czesław Grabowski

  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Miluza (Francja), La Filature – 3.12.2016

Spektakl Francuzi w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego

  • Mykietyn Paweł - Kartka z albumu

Miluza (Francja), La Filature – 2.12.2016

Spektakl Francuzi w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego

  • Mykietyn Paweł - Kartka z albumu

Warszawa, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – 28.11.2016

Wieczór poezji Larsa Gustafssona – Laureata Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2016

  • Bach Johann Sebastian - I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo

Gdańsk, Ratusz Staromiejski – 27.11.2016

z Marią Sławek (skrzypce) i Piotrem Różańskim (fortepian)

  • Ravel Maurice - Sonata na skrzypce i wiolonczelę
  • Ravel Maurice - Trio fortepianowe a-moll

Gdańsk, Akademia Muzyczna, Międzynarodowe Spotkania Wiolonczelowe – 18-20.11.2016

Wykłady i koncerty

Opieka naukowa i artystyczna – Marcin Zdunik

Katowice, NOSPR – 12.11.2016

z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy Aukso, dyr. Marek Moś

  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1
  • Haydn Joseph - Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Katowice, Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kurii Metropolitalnej – 22.10.2016

Festiwal młodych laureatów konkursów muzycznych

z Marią Sławek – skrzypce

  • Bach Johann Sebastian - I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Halvorsen Johan - Passacaglia
  • Penderecki Krzysztof - Chaconne pamięci Jana Pawła II

Warszawa, Teatr Wielki – Opera Narodowa – 20.10.2016

Sale Redutowe

z Pawłem Wakarecym (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce) i  Katarzyną Budnik – Gałązką (fortepian)

  • Żeleński Władysław - Kwartet fortepianowy c-moll op. 61
  • Żeleński Władysław - Wariacje na temat własny op. 21 na kwartet smyczkowy

Warszawa, Filharmonia Narodowa – 4.10.2016

Koncert w ramach Rezydencji Artystycznej w Filharmonii Narodowej

Sala Kameralna

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach Johann Sebastian - II Sonata na violę da gamba i klawesyn D-dur BWV 1028
  • Bach Johann Sebastian - I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach. Chorały. Improwizacje - Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Toruń, Centrum Kulturalno – Kongresowe Jordanki, 1.10.2016

z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyr. Kaia Bumanna

  • Saint-Saëns Camille - Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka – 23.09.2016

z Orkiestrą Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej pod dyr. Ernsta van Tiela

  • Dworzak Antonin - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104

Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego – 18.09.2016

Bydgoski Festiwal Muzyczny

z Piotrem Tarcholikiem (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik – Gałązką (altówka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka) i Rafałem Kwiatkowskim

  • Panufnik Andrzej - Song to the Virgin Mary - na sekstet smyczkowy
  • Panufnik Andrzej - Trains of thought - na sekstet smyczkowy
  • Requiem Mozarta Kameralnie - Requiem d-moll KV 626 W. A. Mozarta w wersji na sekstet smyczkowy

Warszawa, „Festiwal Singera” – 04.09.2016

Synagoga im. Nożyków
z Katarzyną Dudą (skrzypce) i Katarzyną Budnik – Gałazką (altówka)

Warszawa, Festiwal „Chopin i Jego Europa” – 29.08.2016

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
z Paulem Meyerem (klarnet), Nelsonem Goernerem (fortepian), Pawłem Wakarecym (fortepian), Łukaszem Długoszem (flet), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Januszem Wawrowskim (skrzypce), Katarzyną Budnik – Gałazką (altówka), Sławomirem Rozlachem (kontrabas)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Symfonia g-moll KV 550
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Kwintet klarnetowy A-dur KV 581
  • Nowakowski Józef – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17

Warszawa – 14.08.2016

Festiwal Falenickie Koncerty Letnie
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Małgorzatą Wasiucionek (skrzypce) i Marią Staniendą (altówka)

Augustów – 14.07.2016

Festiwal Camerata Augustoviana
z Żanetą Sławińską – Zdunik (śpiew), Aleksandrem Dębiczem (fortepian), Bartoszem Koziakiem, Magdaleną Bojanowicz, Dorotą Bojarczuk i Marią Leszczyńską (wiolonczele)

  • Chopin. Nokturny. Improwizacje – Improwizacje na temat wybranych kompozycji F. Chopina

Radziejowice, Pałac – 30.06.2016

VIII Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik – Gałązką (altówka), Kamilem Walaskiem (altówka) i Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Requiem d-moll KV 626

Lugano (Szwajcaria) – 26.06.2016

Festiwal Progetto Martha Argerich
LAC Sala Teatro
z Nelsonem Goernerem (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Katarzyną Budnik – Gałązką (altówka) i Sławomirem Rozlachem (kontrabas

  • Nowakowski Józef – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17

Łódź, Muzeum Miasta Łódzi – 05.06.2016

Sala Lustrzana
z Andrzejem Bauerem, Bartoszem Koziakiem i Magdaleną Bojanowicz

  • Venosa Gesualdo da – Moro lasso al mio duolo
  • Venosa Gesualdo da – Asciugate I begli occhi

Ełk – 13.05.2016

z Żanetą Sławińską – Zdunik (śpiew)

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo

Kraków, Filharmonia Krakowska – 11.05.2016

Koncerty Uniwersyteckie
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik – Gałązką (altówka) i Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Schubert Franciszek – Kwintet C-dur D.956

Katowice, NOSPR – 08.05.2016

Sala Kameralna
z Andrzejem Bauerem, Bartoszem Koziakiem, Magdaleną Bojanowicz, Robertem Dacko (wiolonczele) i Chórem Polskiego Radia pod dyr. Szymona Wyrzykowskiego

  • Venosa Gesualdo da – Moro lasso al mio duolo
  • Venosa Gesualdo da – Asciugate I begli occhi

Lublin, KUL – 10.04.2016

Aula Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
z Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van - 7 Wariacji na temat Bei Männern, welche Liebe fühlen z opery Czarodziejski flet W.A.Mozarta WoO 46
  • Brahms Johannes - Sonata D-dur op. 78
  • Brahms Johannes - Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Chopin Fryderyk - Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Warszawa – Teatr Wielki – Opera Narodowa – 18.03.2016

Sale Redutowe
z Nelsonem Goernerem (fortepian)

  • Strauss Richard – Sonata F-dur Op. 6

Warszawa – 25.02.2016

Centralna Biblioteka Rolnicza
Koncerty urodzinowe F.Chopina
z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Chopin. Nokturny. Improwizacje – Improwizacje na temat wybranych kompozycji F. Chopina

Warszawa – Teatr Wielki – Opera Narodowa – 15.01.2016

Sale Redutowe
z Romain Guyot (klarnet), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Januszem Wawrowskim (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Łukaszem Długoszem (flet), Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Symfonia g-moll KV 550
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Kwintet klarnetowy A-dur KV 581
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Adagio i fuga d-moll KV404a

2015

Kalisz – Filharmonia Kaliska – 04.12.2015

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Nowa Podróż Zimowa – Improwizacje w duchu pieśni romantycznej

Warszawa – 02.12.2015

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
z Jakubem Jakowiczem (skrzypce) i Bartoszem Bednarczykiem (fortepian)

  • Czajkowski Piotr – Trio fortepianowe a-moll op. 50

Kielce – Filharmonia Świętokrzyska – 24.11.2015

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Nowa Podróż Zimowa – Improwizacje w duchu pieśni romantycznej

Wałbrzych – Filharmonia Sudecka – 20.11.2015

z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Nowa Podróż Zimowa – Improwizacje w duchu pieśni romantycznej

Katowice – Filharmonia Śląska – 06.11.2015

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, dyr Stefanos Tsialis

  • Saint-Saëns Camille – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Łódź – Muzeum Sztuki – 04.11.2015

Kameralne Kwintesencje
z Klaudiuszem Baranem (bayan)

  • Gubaidulina Sofia – In croce na wiolonczelę i organy
  • Gubaidulina Sofia – 10 Preludiów na wiolonczelę solo

Wrocław – 22.10.2015

WPT Nowa Siódemka
spektakl Francuzi Krzysztofa Warlikowskiego

  • Mykietyn Paweł – Kartka z albumu

Warszawa – Centrum Nauki Kopernik – 16.10.2015

Koncerty pod Gwiazdami

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo

Warszawa – Nowy Teatr – 09.10.2015

spektakl Francuzi Krzysztofa Warlikowskiego

  • Mykietyn Paweł – Kartka z albumu

Warszawa – Centrum Nauki Kopernik – 02.10.2015

Koncerty pod Gwiazdami

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo

Warszawa – Teatr Wielki – Opera Narodowa – 26.09.2015

Sala Lawendowa
Szalone Dni Muzyki
z Gérarde Caussé (altówka) i Kwartetem Modigliani: Philippe Bernhard (skrzypce) Loic Rio (skrzypce) Laurent Marfaing (altówka) François Kieffer (wiolonczela)

  • Schoenberg Arnold – Verklärte Nacht op.4

Lublin – 20.09.2015

Andrzej Nikodemowicz. Czas i dźwięk inauguracja Festiwalu
Aula Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego
z orkiestrą Sinfonia Iuventus
dyr. T. Wojciechowski

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 18.09.2015

Warszawska Jesień inauguracja
z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach
dyr. Alexandr Liebreich

  • Lucier Alvin – Slicies

Płock – 13.09.2015

Chopiniana
Opactwo Pobenedyktyńskie
z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Chopin. Nokturny. Improwizacje – Improwizacje na temat wybranych kompozycji F. Chopina

Wąchock – Opactwo Cystersów – 05.09.2015

V Międzynarodowy Festiwal „Muzyka w Opactwie”
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Bach Johann Sebastian – Wariacje goldbergowskie

Gdańsk – 17.08.2015

X Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana
Dom Uphagena
z Maria Sławek, Anna Maria Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyna Budnik-Gałązka, Artur Rozmysłowicz (altówki), Rafał Kwiatkowski (wiolonczela)

  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Requiem d-moll KV 626

Radziejowice – Pałac – 08.07.2015

z Kaliningradzką Orkiestrą Kameralną, dyr Aleksander Andriejew
Letni festiwal im. J.Waldorffa

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Warszawa – Zamek Ujazdowski – 21.06.2015

z zespołem Cellonet

  • Penderecki Krzysztof – Agnus Dei
  • Venosa Gesualdo da – Moro lasso al mio duolo
  • Venosa Gesualdo da – Asciugate I begli occhi
  • Szczetyński Aleksander – Martha and Mary
  • Berio Luciano – Korot
  • Reich Steve – Cello counterpoint

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 14.06.2015

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z A.Bauerem, B.Koziakiem, M.Bojanowicz
opracowania na 4 wioloncaele

  • Schumann Robert – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129
  • Elgar Edward – Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 13.06.2015

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z A.Bauerem, B.Koziakiem, M.Bojanowicz
opracowania na 4 wioloncaele

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33
  • Lalo Édouard – Koncert wiolonczelowy d-moll

Zamek Królewski w Warszawie – 21.05.2015

z Katarzyną Dudą, Januszem Wawrowskim, Michałem Styczyńskim, Julią Wrońską, Agnieszką Podłucką, Dorotą Dudą, Małgorzatą Latoszek

  • Mendelssohn-Bartholdy Felix – Oktet Es-dur op. 20

Warszawa – Uniwersytet Warszawski – 20.05.2015

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (stary budynek)

  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo

Schloss Bissingen (Niemcy) – 17.05.2015

Schertlin-Saal
Bachpur

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Schloss Bissingen (Niemcy) – 16.05.2015

Schertlin-Saal
Bachpur

  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – III Suita C-dur BWV 1009 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 15.02.2015

Koncert dla dzieci
z Marią Gabryś (fortepian), Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Szczedrin Rodion – A’la Albeniz
  • Haydn Joseph – Trio G-dur Hob.XV:25
  • Glier Reinhold – Scherzo

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 12.02.2015

Koncert Finałowy X Międzynarodowego Konkursu im. W.Lutosławskiego
z zespołem Cellonet

  • Penderecki Krzysztof – Agnus Dei
  • Villa-Lobos Hector – Bacchianas Brasileiras

Roskilde (Dania) – 18.01.2015

Sct. Jorgensbjerg Kirke

  • Barrere Jean – Sonata G-dur na 2 wiolonczele
  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Lutosławski Witold – Bukoliki na altówkę i wiolonczelę
  • Lutosławski Witold – Wariacje na temat Paganiniego
  • Popper David – Suita na dwie wiolonczele op. 16
  • Offenbach Jacques – Duet na dwie wiolonczele op. 54

2014

Katowice – Filharmonia Śląska – 20.12.2014

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Beethoven Ludwig van – Trio nr 2 D-dur Op.9
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Ożarów k/Wielunia – 07.12.2014

Dworek
z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach. Chorały. Improwizacje – Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Katowice – NOSPR – 03.12.2014

z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Märchenbilder Op. 113 na wiolonczelę i fortepian

Radziejowice – Pałac – 21.11.2014

z Andrzejem Bauerem, Magdaleną Bojanowicz, Bartoszem Koziakiem (wiolonczele)

  • Gubaidulina Sofia – Quaternion na 4 wiolonczele
  • Holliger Heinz – Flüster-Fuge und Zirkelkanon
  • Purcell Henry – Fantasia 7
  • Venosa Gesualdo da- Moro lasso al mio duolo
  • Venosa Gesualdo da – Asciugate I begli occhi
  • Bach Johann Sebastian – O Mensch bewein dein Suende Gross BWV 622
  • Bach Johann Sebastian – In dir ist Freude BWV 615
  • Pärt Arvo – Fratres

Toruń – 16.11.2014

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach. Chorały. Improwizacje – Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Warszawa – Studio S1 – 14.11.2014

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego
Royal String Quartet i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Tomaszem Januchtą (kontrabas)

  • Strauss Richard – Metamorfozy

Wrocław – 06.11.2014

Ratusz, Sala Wielka
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altowka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Panufnik Andrzej – „Song to the Virgin Mary” na sekstet smyczkowy
  • Panufnik Andrzej – „Trains of thought” na sekstet smyczkowy

Lusławice – 02.11.2014

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altowka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Panufnik Andrzej – „Song to the Virgin Mary” na sekstet smyczkowy
  • Panufnik Andrzej – „Trains of thought” na sekstet smyczkowy

Warszawa – Teatr Wielki – 27.10.2014

z Sinfonia Varsovia, dyr Andres Mustonen

  • Weinberg Mieczysław – Fantazja na wiolonczelę i orkiestrę op. 52

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 14.10.2014

z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce), Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Michałem Zaborskim (altówka), Mischa Kozłowskim (fortepian)

  • Brahms Johannes – Kwintet fortepianowy f-moll op. 34

Wąchock – Opactwo Cystersów – 04.10.2014

Bach. Chorały. Improwizacje

  • Bach. Chorały. Improwizacje – Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Zakopane – 20.09.2014

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na szczytach – koncert finałowy
Kościół Św. Krzyża
z Sinfonietta Cracovia, dyr. Jean-Luc Tingaud

  • Tavener John – „The Protecting Veil” na wiolonczelę i orkiestrę

Kraków – 12.09.2014

Klasztor Dominikanów. Kapitularz
z Aleksandrem Dębiczem (fortepian)

  • Bach. Chorały. Improwizacje – Preludia chorałowe J. S. Bacha z improwizowanym komentarzem

Słupsk – 07.09.2014

Festiwal Pianistyki Polskiej
SALA FILHARMONII i TEATRU
z Bartoszem Bednarczykiem (fortepian), Jakubem Jakowiczem (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Mahler Gustaw – Kwartet fortepianowy a-moll
  • Brahms Johannes – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25
  • Panufnik Andrzej – Trio fortepianowe

Gdańsk – Festiwal Goldbergowski – 05.09.2014

Kościół Św. Trójcy
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Bach Johann Sebastian – Wariacje goldbergowskie

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 31.08.2014

Grochowska 272
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Marią Sławek (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altowka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Panufnik Andrzej – „Song to the Virgin Mary” na sekstet smyczkowy
  • Panufnik Andrzej – „Trains of thought” na sekstet smyczkowy

Londyn (Anglia) Proms Chamber Music – 25.08.2014

Cadogan Hall
Royal String Quartet i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Tomaszem Januchtą (kontrabas)

  • Strauss Richard – Metamorfozy

Warszawa – Festiwal Chopin i jego Europa – 23.08.2014

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
w ramach Festiwalu Chopin i jego Europa
z Nelsonem Goernerem (fortepian), Erzhanem Kulibaevem (skrzypce), Leną Neudauer (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązka (altówka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela), Sławomirem Rozlachem (kontrabas), Janem Krzeszowcem (flet), Radosławem Soroką (klarnet), Leszkiem Wachnikiem (fagot), Tomaszem Bińkowskim (waltornia)

  • Krogulski Józef – Oktet fortepianowy d-moll op. 6
  • Panufnik Andrzej – „Trains of thought” na sekstet smyczkowy
  • Schubert Franciszek – Oktet F-dur D. 803

Szczawnica – 09.08.2014

z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Strawiński Igor – Suita Włoska

Leggiuno (Włochy) – Festival Lago Maggiore Musica – 02.08.2014

Eremo di Santa Caterina del Sasso

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Todi (Włochy) – 31.07.2014

Chiesa della Nunziatina

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Krasnopol – 27.07.2014

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego
z Januszem Wawrowskim (skrzpce)

  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Paganini Nicolo – 6 podwójnych kaprysów

Sejny – 26.07.2014

Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy Aukso, dyr. M.Moś, Januszem Wawrowskim (skrzpce) i Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Koncert potrójny na fortepian skrzypce wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

Suwałki – 25.07.2014

Suwalski Ośrodek Kultury
inauguracja Letniej Filharmonii Aukso
z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy Aukso, dyr. M.Moś, Januszem Wawrowskim (skrzpce) i Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Koncert potrójny na fortepian skrzypce wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

Tarnowskie Góry – 20.07.2014

Royal String Quartet i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Tomaszem Januchtą (kontrabas)

  • Strauss Richard – Metamorfozy

Augustów – 14.07.2014

kino Iskra
z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce)

  • Kodaly Zoltan – Duo na skrzypce i wiolonczelę op. 6
  • Ravel Maurice – Sonata na skrzypce i wiolonczelę

Radziejowice – Pałac – 01.07.2014

Letni Festiwal im. Jerzego Waldorffa
z Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altowka), Tomaszem Januchtą (kontrabas), Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Schubert Franciszek – Kwintet fortepianowy A-dur „Pstrąg” D. 667
  • Nowakowski Józef – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17

Chalais (Francja) – 01.06.2014

L’Eglise St Martial
6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Charente
z Nathalie Shaw, Conrad Chow (skrzypce), Julian Shaw (altowka), jacob Shaw (wiolonczela)

  • Schubert Franciszek – Kwintet C-dur D.956

Les Carmes La Rochefoucauld(Francja) – 31.05.2014

6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Charente
z Nathalie Shaw, Conrad Chow (skrzypce), Julian Shaw (altowka), jacob Shaw (wiolonczela)

  • Schubert Franciszek – Kwintet C-dur D.956

Kaliningrad (Rosja) – 19.05.2014

Filharmonia
z Kaliningradzką Orkiestrą Symfoniczną
dyr. Aleksander Andriejew

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1
  • Czajkowski Piotr – Andante Cantabile na wiolonczelę i orkiestrę

Filharmonia Krakowska – 17.05.2014

z Wiesławem Kwaśnym (skrzypce) i Aleksandrą Świgut (fortepian)
z orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, dyr. Massimiliano Caldi

  • Beethoven Ludwig van – Koncert potrójny na fortepian skrzypce wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

Filharmonia Krakowska – 16.05.2014

z Wiesławem Kwaśnym (skrzypce) i Aleksandrą Świgut (fortepian)
z orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, dyr. Massimiliano Caldi

  • Beethoven Ludwig van – Koncert potrójny na fortepian skrzypce wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

Gdańsk – Akademia Muzyczna – 15.04.2014

z Anną Prabucką-Firlej (fortepian)

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Beethoven Ludwig van – 7 Wariacji na temat Bei Männern welche Liebe fühlen z opery Czarodziejski flet W.A.Mozarta WoO 46
  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 05.04.2014

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Boreyko

  • Prokofiew Sergiusz – Symfonia koncertująca e-moll op.125 na wiolonczelę i orkiestrę

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 04.04.2014

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr. Andrzej Boreyko

  • Prokofiew Sergiusz – Symfonia koncertująca e-moll op.125 na wiolonczelę i orkiestrę

Mediolan (Włochy) – 02.03.2014

Auditorium Fondazione Cariplo, Largo Gustav Mahler
z Moniką Cattarossi (fortepian)

  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Märchenbilder Op. 113 na wiolonczelę i fortepian

Modena (Włochy) – 01.03.2014

Teatro San Carlo
z Moniką Cattarossi (fortepian)

  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Märchenbilder Op. 113 na wiolonczelę i fortepian
  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1

Bielsko-Biała – 14.02.2014

z Pawłem Wakarecym (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata A-dur op.69
  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Beethoven Ludwig van – 7 Wariacji na temat Bei Männern welche Liebe fühlen z opery Czarodziejski flet W.A.Mozarta WoO 46
  • Brahms Johannes – 3 pieśni w opracowaniu na wiolonczelę i fortepian: Liebestren op. 3 nr 1 Feldeinsamkeit op 86 nr 2 Minnenlied op 71 nr 5

2013

Warszawa – Centrum Sztuki Współczesnej – 17.12.2013

Zamek Ujazdowski
Lutosfery, Impresje – koncert finałowy
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Bauer Jerzy – Oscylacje na wiolonczelę i fortepian
  • Dutilleux Henri – Trois strophes sur le nom de Sacher
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian

Warszawa – 07.12.2013

Skwer Hoovera, Fabryka Trzciny
z Marią Sławek (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altowka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Panufnik Andrzej – „Song to the Virgin Mary” na sekstet smyczkowy
  • Panufnik Andrzej – „Trains of thought” na sekstet smyczkowy

Radziejowice – Pałac – 06.12.2013

z Marią Sławek (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altowka), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Panufnik Andrzej – „Song to the Virgin Mary” na sekstet smyczkowy
  • Panufnik Andrzej – „Trains of thought” na sekstet smyczkowy

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 22.11.2013

z Arto Norasem, Danielem Muller-Schott, Karoliną Jaroszewską, Magdaleną Bojanowicz, Bartoszem Koziakiem, Tomaszem Darochem, Martą Kordykiewicz (wiolonczele)

  • Penderecki Krzysztof – Agnus Dei

Lwów – Filharmonia – 19.11.2013

z Orkiestrą Symfoniczną FL, dyr. Wojciech Rodek

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Lublin – Filharmonia Lubelska – 17.11.2013

z Orkiestrą Symfoniczną FL, dyr. Wojciech Rodek

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Lublin – 09.11.2013

Aula Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego
Narodowy Koncert Listopadowy
z Jose Gallardo (fortepian)

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Penderecki Krzysztof – Divertimento
  • Szymanowski Karol – Pieśń Roksany z opery Król Roger
  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Caiazzo (Włochy) – 03.11.2013

Chiesa di S. Francesco
Autunno Musicale 2013

  • Britten Benjamin – Suita na wiolonczelę solo nr 1 op. 70
  • Britten Benjamin – Suita na wiolonczelę solo nr 2 op. 80
  • Britten Benjamin – Suita na wiolonczelę solo nr 3 op. 87

Caserta (Włochy) – 03.11.2013

Chiesa della Vaccheria
Autunno Musicale 2013

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Caserta (Włochy) – 02.11.2013

Chiesa della Vaccheria
Autunno Musicale 2013

  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – III Suita C-dur BWV 1009 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo

Roskilde (Dania) – 29.10.2013

Sct. Jorgensbjerg Kirke

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo
  • Britten Benjamin – Suita na wiolonczelę solo nr 1 op. 70
  • Berg Gunnar – Suita na wiolonczelę solo

Katowice – Studio PR – 27.10.2013

z Jakubem Jakowiczem (skrzypce), Katarzyną Budnik (altówka), Adamem Bogackim (kontrabas), Bartoszem Bednarczykiem (fortepian)

  • Brahms Johannes – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25
  • Schubert Franciszek – Kwintet fortepianowy A-dur „Pstrąg” D. 667

Częstochowa – Filharmonia – 25.10.2013

ze Śląską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną, dyr. Wojciech Michniewski

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Bielsko-Biała – 19.10.2013

Festiwal Kmpozytorów Polskich
ze Śląską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną, dyr. Wojciech Michniewski

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Katowice – 17.10.2013

Sali Koncertowa Akademii Muzycznej
z Śląską Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną, dyr. Wojciech Michniewski

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Warszawa – Teatr Wielki – 05.10.2013

z Maciejem Grzybowskim (fortepian), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyną Budnik (altówka), Radosławem Soroką (klarnet), Henrykiem Kowalewiczem (waltornia)

  • Penderecki Krzysztof – Sekstet na klarnet róg skrzypce altówkę wiolonczelę i fortepian
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Warszawa – Teatr Wielki – 01.10.2013

  • Penderecki Krzysztof – Divertimento

Ostrów Wielkopolski – 22.09.2013

XXXII Międzynarodowy Festiwal CHOPIN W BARWACH JESIENI
Forum Synagoga
z Krzysztofem Jabłońskim (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę
  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Rachmaninow Sergiusz – Sonata g-moll op. 19

Ostrów Wielkopolski – 21.09.2013

XXXII Międzynarodowy Festiwal CHOPIN W BARWACH JESIENI
z Krzysztofem Jabłońskim (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę
  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian

Zakopane – 18.09.2013

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na szczytach
Kościół Św. Krzyża
z Januszem Wawrowskim (skrzypce), Jose Gallardo (fortepian), Michałem Bryłą (altówka) Arkadiuszem Adamskim (klarnet) Grzegorzem Mondrym (waltornia)

  • Brahms Johannes – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Penderecki Krzysztof – Sekstet na klarnet róg skrzypce altówkę wiolonczelę i fortepian

Warszawa – Festiwal Chopin i jego Europa – 19.08.2013

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
w ramach Festiwalu Chopin i jego Europa
z Nelsonem Goernerem (fortepian), Leną Neudauer (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązka (altówka), Januszem Widzykiem (kontrabas)

  • Schubert Franciszek – Kwintet fortepianowy A-dur „Pstrąg” D. 667
  • Nowakowski Józef – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17

Warszawa – 11.08.2013

Falenickie Koncerty Letnie
koścół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Lutosławski Witold – Bukoliki na altówkę i wiolonczelę
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 10.08.2013

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Lutosławski Witold – Bukoliki na altówkę i wiolonczelę
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Nowy Sącz – Ratusz – 29.07.2013

z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Schumann Robert – Drei Romanzen op. 94

Warszawa – Łazienki – 30.06.2013

Festiwal Strefa Ciszy

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo

Warszawa – Łazienki – 29.06.2013

Festiwal Strefa Ciszy

  • Brahms Johannes – Kwartet fortepianowy g-moll op. 25
  • Schubert Franciszek – Kwintet fortepianowy A-dur „Pstrąg” D. 667

Lublin – 23.06.2013

recital w ramach Harmonie Starego Miasta 2013
Bazylika Drzewa Krzyża Świętego

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo

Oława – 21.06.2013

Dni Koguta
Urząd Miejski – Sala Rycerska
z Aleksandrą Soboń (fortepian) i Bartoszem Karwowskim (klarnet)

  • Mykietyn Paweł – Sonata na wiolonczelę
  • Mykietyn Paweł – I choć doleciał Dedal

Lublin – 16.06.2013

recital w ramach Harmonie Starego Miasta 2013
Bazylika Drzewa Krzyża Świętego

  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – III Suita C-dur BWV 1009 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 15.06.2013

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z Marią Machowską (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Henrykiem Kowalewiczem (waltornia), Radosławem Soroką (klarnet), Mischa Kozłowskim (fortepian)

  • Penderecki Krzysztof – Sekstet na klarnet róg skrzypce altówkę wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Kwartet fortepianowy Es-dur op.47

Toruń – Ratusz Staromiejski – 10.06.2013

Concert Tomasz Schreiber In Memoriam
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Messiaen Olivier – Louange a l éternité de Jésus na wiolonczelę i fortepian
  • Bauer Jerzy – Oscylacje na wiolonczelę i fortepian
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Sonata G-dur KV 379 na skrzypce i fortepian

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 19.05.2013

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian
  • Penderecki Krzysztof – Divertimento
  • Schumann Robert – Märchenbilder Op. 113 na wiolonczelę i fortepian

Chalais (Francja) – 12.05.2013

L’Eglise St Martial
5. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Charente
z Nathalie Shaw, Maria Sławek (skrzypce), Julian Shaw (altowka), Vladimir Toma (kontrabas), Mathias Kjoller (klarnet), Brendan Thomas (róg), Robin Kennard (fagot)

  • Schubert Franciszek – Oktet F-dur D. 803

Szczecin – Filharmonia Szczecińska – 26.04.2013

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej, dyr. Massimiliano Caldi

  • Prokofiew Sergiusz – Symfonia koncertująca e-moll op.125 na wiolonczelę i orkiestrę

Warszawa – Teatr Wielki – 21.04.2013

z Orkiestrą Opery Narodowej, dyr Marek Moś

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Lublin – KUL – 04.04.2013

z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Messiaen Olivier – Quatuor pour la fin du temps

Londyn (Anglia) Royal Festival Hall – 21.03.2013

z zespołem Cellonet

  • Penderecki Krzysztof – Agnus Dei
  • Sydorenko Lubawa – Octagon

Kaiserslautern (Niemcy) – 17.03.2013

Villa Denis, Frankenstein
z Agatą Igras-Sawicką (flet)

  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – Sonata e-moll na flet i basso continuo BWV 1034
  • Bach Johann Sebastian – Sonata E-dur na flet i basso continuo BWV 1035
  • Carter Elliott – Enchanted Preludes na flet i wiolonczelę
  • Villa-Lobos Hector – Assobio a Jato na flet i wiolonczelę
  • Danzi Franz – Trzy Duety op. 64

Białystok – 12.03.2013

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina

  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Warszawa – 09.03.2013

Kościół Środowisk Twórczych pw. św. Andrzeja
w ramach festiwalu Gorzkie Żale
z Marią Gabryś (fortepian)

  • Messiaen Olivier – Quatuor pour la fin du temps

Warszawa – Zamek Królewski – 20.02.2013

Koncert inauguracyjny IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego
z zespołem Cellonet

  • Lutosławski Witold – Preludia i Fuga na 13 instrumentów smyczkowych
  • Bauer Andrzej – Plexus na 9 wiolonczel
  • Masecki Marcin – Woność

Kraków – 10.02.2013

Akademia Muzyczna, Florianka
z Piotrem Różańskim (fortepian) i Marią Sławek (skrzypce)

  • Czajkowski Piotr – Trio fortepianowe a-moll op. 50
  • Pärt Arvo – Mozart-Adagio na skrzypce wiolonczelę i fortepian
  • Penderecki Krzysztof – Chaconne pamięci Jana Pawła II

Warszawa – Zamek Królewski – 24.01.2013

Inauguracja Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch X
z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy Aukso, dyr, M.Moś

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową.

2012

Katowice -Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego – 21.11.2012

IX Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga
Konkursowe przesłuchania II etapu, 21,22 listopada 2012

  • Elgar Edward – Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85
  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Moskwa (Rosja) – Konserwatorium P.Czajkowskiego – 10.11.2012

z Jose Gallardo (fortepian), Piotrem Tarcholikiem (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Radosławem Soroką (klarnet), Henrykiem Kowalewiczem (waltornia)

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Lutosławski Witold – Bukoliki na altówkę i wiolonczelę
  • Penderecki Krzysztof – Sekstet na klarnet róg skrzypce altówkę wiolonczelę i fortepian
  • Szostakowicz Dymitr – Trio nr 2 e-moll op. 67

Katowice – 28.10.2012

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Schubert Franciszek – Trio B-dur D. 471

Katowice – 25.10.2012

Muzeum Archidiecezjalne
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata D-dur op.102 nr 2
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian
  • Mendelssohn-Bartholdy Felix – Sonata D-dur op. 58 na wiolonczelę i fortepian

Lublin – Teatr Stary – 24.10.2012

z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata A-dur op.69
  • Beethoven Ludwig van – Sonata D-dur op.102 nr 2
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian
  • Mendelssohn-Bartholdy Felix – Sonata D-dur op. 58 na wiolonczelę i fortepian

Lublin – Trybunał Koronny – 21.10.2012

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe
  • Schubert Franciszek – Trio B-dur D. 471

Zielona Góra – Filharmonia – 05.10.2012

Festiwal „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki”
z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej pod dyr Z. Rycherta

  • Dworzak Antonin – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104

Kielce – Filharmonia Świętokrzyska – 21.09.2012

z Januszem Wawrowskim (skrzypce) i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, dyr. J. Rogala

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Legionowo – 09.09.2012

z Natalią Baginskaya (organy)
Legionowski Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej
Kościół pw. Świętego Ducha

  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo
  • Gubaidulina Sofia – In croce na wiolonczelę i organy

Wąchock – Opactwo Cystersów – 25.08.2012

  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – IV Suita Es-dur BWV 1010 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Wąchock – Opactwo Cystersów – 17.08.2012

z Pablo Kornfeldem – klawesyn

  • Bach Johann Sebastian – III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029
  • Bach Johann Sebastian – II Sonata na violę da gamba i klawesyn D-dur BWV 1028
  • Bach Johann Sebastian – I Sonata na violę da gamba i klawesyn G-dur BWV 1027

Warszawa – Biblioteka Krasińskich – 13.08.2012

Okólnik 9
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Schubert Franciszek – Sonata a-moll Arpeggione D. 821
  • Szostakowicz Dymitr – Sonata d-moll op. 40
  • Szymanowski Karol – Pieśń Roksany z opery Król Roger

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 12.08.2012

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Schubert Franciszek – Sonata a-moll Arpeggione D. 821
  • Szostakowicz Dymitr – Sonata d-moll op. 40
  • Szymanowski Karol – Pieśń Roksany z opery Król Roger

Rzeszów – Filharmonia Podkarpacka – 01.07.2012

z Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej, dyr.Wojciech Rodek

  • Boccherini Luigi – Koncert D-dur G 479

Bratysława (Słowacja) – Sala Koncertowa Radia Słowackiego – 13.06.2012

z Orkiestrą Symfoniczną Słowackiego Radia, dyr. Mario Kosik

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33
  • Prokofiew Sergiusz – Concertino na wiolonczelę i orkiestrę g-moll op. 132

Chalais (Francja) – 20.05.2012

L’Eglise St Martial
4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Charente
z Nathalie Shaw, Elisabeth Zeuthen Schneider (skrzypce), Julian Shaw, Stéphane Rougier (altówka), Jacob Shaw (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Schoenberg Arnold – Verklärte Nacht op.4

Baignes (Francja) – 19.05.2012

L`Espinoa Espace Culturel
4. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Charente
z Nathalie Shaw, Elisabeth Zeuthen Schneider (skrzypce), Julian Shaw, Stéphane Rougier (altówka), Jacob Shaw (wiolonczela)

  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18
  • Schoenberg Arnold – Verklärte Nacht op.4

Warszawa – Studio S1 – 15.05.2012

Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Bauer Andrzej – Duotone
  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Szymański Paweł – Kalejdoskop
  • Szczedrin Rodion – A’la Albeniz
  • Bauer Jerzy – Passacaglia na wiolonczelę i fortepian

Lublin – Studio Classic – 26.04.2012

z Januszem Wawrowskim (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Szostakowicz Dymitr – Kwartet smyczkowy nr 5 B-dur op. 92
  • Górecki Henryk Mikołaj – I kwartet smyczkowy „Już się zmierzcha”

Rzeszów – Filharmonia Podkarpacka – 20.04.2012

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej, dyr.Tadeusz Wojciechowski

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Warszawa – Studio Polskiego Radia – 24.03.2012

spotkanie z cyklu Five o’clock
Studio Polskiego Radia im.W.Szpilmana
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Szymanowski Karol – Pieśń Roksany z opery Król Roger

Szczecin – Filharmonia Szczecińska – 16.03.2012

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Szczecińskiej, dyr. Mykola Diadiura

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1
  • Denisow Edison – Tod ist ein langer Schlaf

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 06.03.2012

z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Beethoven Ludwig van – Trio nr 2 D-dur Op.9
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Szczecin – 04.03.2012

Zamek Książąt Pomorskich
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Beethoven Ludwig van – Trio nr 2 D-dur Op.9
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Filharmonia Krakowska – 18.02.2012

z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, dyr. Mario Kosik

  • Penderecki Krzysztof – Koncert wiolonczelowy nr 2

Filharmonia Krakowska – 17.02.2012

z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, dyr. Mario Kosik

  • Penderecki Krzysztof – Koncert wiolonczelowy nr 2

Poznań – 07.02.2012

Aula Nova, Akademia Muzyczna
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka)

  • Beethoven Ludwig van – Trio nr 2 D-dur Op.9
  • Mozart Wolfgang Amadeusz – Preludium i Fuga g-moll nr 2 KV 404a nr 1
  • Maciejewski Roman – Trio Matinata
  • Dohnányi Ernst von – Serenada C-dur op. 10
  • Penderecki Krzysztof – Trio smyczkowe

Katowice – Filharmonia Śląska – 27.01.2012

sala widowiskowa, Katowice-Giszowiec
z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, dyr Tadeusz Strugała

  • Elgar Edward – Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85

Wrocław – Filharmonia Wrocławska – 14.01.2012

z Radosławem Pujankiem (skrzypce), Agatą Szymczewską (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Marcinem Sikorskim (fortepian)

  • Lutosławski Witold – Bukoliki na altówkę i wiolonczelę
  • Mahler Gustaw – Kwartet fortepianowy a-moll
  • Brahms Johannes – Kwintet fortepianowy f-moll op. 34

2011

Gliwice – 04.12.2011

Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II
z Gliwicką Orkiestrą Kamerealną, dyr. W.Rodek

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33

Elbląg – 24.11.2011

z Elbląską Orkiestrą Kameralną, dyr. W.Rodek

  • Gross Johann Benjamin – Koncert wiolonczelowy op. 38

Filharmonia Krakowska – 25.10.2011

z Marią Sławek (skrzypce), Piotrem Ptakiem (klarnet) i Piotrem Różańskim (fortepian)

  • Messiaen Olivier – Quatuor pour la fin du temps

Moskwa (Rosja) – Konserwatorium P.Czajkowskiego – 15.10.2011

z Ewą Pobłocką (fortepian), Januszem Wawrowskim (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Katarzyną Budnik-Gałązką (altówka), Magdaleną Bojanowicz (wiolonczela)

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Maliszewski Witold – Kwintet smyczkowy d-moll
  • Zarębski Juliusz – Kwintet fortepianowy g-moll

Berlin (Niemcy) Filharmonia Berlinska – 09.10.2011

Sala Kameralna
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)
koncert sponsorowany przez firmy Polpharma oraz Konimpex

  • Paganini Nicolo – Ultimate Paganini – podwójne kaprysy

Warszawa – Studio S1 – 01.10.2011

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego
Międzynarodowy Dzień Muzyki
z Polską Orkiestrą Radiową, dyr. Ł.Borowicz

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Katowice – 18.09.2011

kościół Św. Anny, Nikiszowiec
z Lena Neudauer (skrzypce), orkiestrą kameralną AUKSO i orkiestrą Deutsche Kammerakademie Neuss, dyr.M.Moś

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Gniezno – Wielkopolska – 17.09.2011

Festiwal Muzyczne Przestrzenie
9-17.09.2011

Warszawa – Festiwal Chopin i jego Europa – 25.08.2011

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
w ramach Festiwalu Chopin i jego Europa
z José Gallardo (fortepian), Januszem Wawrowskim (skrzypce), Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce), Arturem Rozmysłowiczem (altówka), Katarzyną Budnik (altówka), Bartoszem Koziakiem (wiolonczela), Kornelem Wolakiem (klarnet), Janem Krzeszowcem (flet), Grzegorzem Mondrym, (waltornia),Tomaszem Januchtą (kontrabas)

  • Krogulski Józef – Oktet fortepianowy d-moll op. 6
  • Panufnik Andrzej – „Song to the Virgin Mary” na sekstet smyczkowy
  • Noskowski Zygmunt – Kwartet fortepianowy d-moll op. 8
  • Penderecki Krzysztof – Sekstet na klarnet róg skrzypce altówkę wiolonczelę i fortepian

Poznan – 06.08.2011

Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu Transatlantyk
Aula Artis
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – Ultimate Paganini – podwójne kaprysy

Lublin – Trybunał Koronny – 24.07.2011

w ramach cyklu Harmonie Starego Miasta
z Robertem Morawskim (fortepian)

  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Beethoven Ludwig van – Sonata D-dur op.102 nr 2
  • Rachmaninow Sergiusz – Sonata g-moll op. 19

Greifswald (Niemcy) – 23.07.2011

z Młodzieżowa Międzynarodową Orkiestrą Symfoniczną, dyr. Jan Miłosz Zarzycki

  • Saint-Saëns Camille – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Kołobrzeg – Bazylika – 21.07.2011

XI Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze
z Młodzieżowa Międzynarodową Orkiestrą Symfoniczną, dyr. Jan Miłosz Zarzycki

  • Saint-Saëns Camille – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Warszawa – BUW – 06.07.2011

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Bartok Bela – Rapsodia na wiolonczelę i fortepian
  • Szymanowski Karol – Pieśń Roksany z opery Król Roger

Warszawa – Sinfonia Varsovia – 02.07.2011

siedziba Sinfonia Varsovia Grochowska 272
z Aleksandrą Świgut (fortepian)

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Debussy Claude – Sonata d-moll na wiolonczelę i fortepian
  • Bartok Bela – Rapsodia na wiolonczelę i fortepian
  • Szymanowski Karol – Pieśń Roksany z opery Król Roger

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 03.06.2011

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr. Rafał Janiak

  • Dworzak Antonin – Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104

Wrocław – Filharmonia Wrocławska – 29.04.2011

z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce) i Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej, dyr. M.Pijarowski

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Truro (Anglia) – 20.04.2011

Hall for Cornwall
z orkiestrą City of London Sinfonia

  • Saint-Saëns Camille – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Stoke Climsland – Cornwall (Anglia) – 19.04.2011

z Nicholasem Walkerem (fortepian)

  • Schubert Franciszek – Sonata a-moll Arpeggione D. 821
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo

Chatham (Anglia) – 17.04.2011

Central Theatre
z orkiestrą City of London Sinfonia

  • Saint-Saëns Camille – Koncert wiolonczelowy nr 1 a-moll op. 33

Toruń – Dwór Artusa – 08.04.2011

z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce) i Toruńska Orkiestrą Symfoniczną, dyr. Janusz Przybylski

  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę

Bratysława (Słowacja) – Sala Koncertowa Radia Słowackiego transmisja na żywo w Radio Devin – 16.02.2011

z Orkiestrą Symfoniczną Słowackiego Radia, dyr. Mario Kosik

  • Prokofiew Sergiusz – Symfonia koncertująca e-moll op.125 na wiolonczelę i orkiestrę

2010

Kielce – Filharmonia Świętokrzyska – 10.12.2010

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej, dyr. T.Szreder

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Płock – 04.12.2010

Dom Darmstadt
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70

Katowice – Filharmonia Śląska – 26.11.2010

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, dyr Massimiliano Caldi

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33

Stuttgart (Niemcy) – 21.11.2010

Freies Musikzentrum
Pushing Boundaries z Jacobem Shaw (wiolonczela)

  • Barrere Jean – Sonata G-dur na 2 wiolonczele
  • Lutosławski Witold – Wariacje na temat Paganiniego
  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Halvorsen Johan – Passacaglia

Augsburg (Niemcy) – 19.11.2010

Konzertsaal
Pushing Boundaries z Jacobem Shaw (wiolonczela)

  • Barrere Jean – Sonata G-dur na 2 wiolonczele
  • Lutosławski Witold – Wariacje na temat Paganiniego
  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Halvorsen Johan – Passacaglia

Caiazzo (Włochy) – 14.11.2010

Autunno Musicale 2010
Palazzo Fazio
z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Szymański Paweł – Kalejdoskop
  • Szymański Paweł – Gigue na wiolonczelę solo
  • Penderecki Krzysztof – Divertimento
  • Bauer Andrzej – Duotone

Capua (Włochy) – 14.11.2010

Autunno Musicale 2010
Palazzo Mazziotti

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian
  • Przybylski Dariusz – Hommage &agrave Chopin

Łódź – Filharmonia Łódzka – 05.11.2010

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej
dyr. Jerzy Salwarowski

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33

Steinhagen (Niemcy) – 26.10.2010

Orkiestrą Kameralną Unii Europejskiej
dyr. Matthias Wollong

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Katowice – 19.10.2010

Muzeum Archidiecezjalne
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Arturem Rozmysłowiczem (altówka)

  • Bach Johann Sebastian – Wariacje goldbergowskie

Toruń – Dwór Artusa – 10.10.2010

w ramach Festiwalu „FORTE piano”
z Anną Marią Staśkiewicz (skrzypce) i Arturem Rozmysłowiczem (altówka)

  • Bach Johann Sebastian – Wariacje goldbergowskie

Zakopane – 26.09.2010

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na szczytach
19-26 września 2010

Toruń – 03.07.2010

Międzynarodowy Festiwal Europa-Toruń. Muzyka i Architektura 2010
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 24 podwójne kaprysy

Warszawa – 20.06.2010

Białołęcki Ośrodek Kultury
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)
koncert odwołany (komisja wyborcza)

  • Paganini Nicolo – 24 podwójne kaprysy

Szczecin – 12.06.2010

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej ARTELIER Paganini Show
Willa Augusta W. Lenza
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 24 podwójne kaprysy

Warszawa – Zamek Królewski – 06.06.2010

z Łukaszem Kuropaczewskim (gitara)

  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo
  • Falla Manuel De – Siete Canciones Populares Espanolas
  • Bartók Bela – Tańce rumuńskie
  • Fauré Gabriel – Apres un reve
  • Chopin Fryderyk – Mazurek op. 7 nr 1
  • Chopin Fryderyk – Walc op. 34 nr 2

Zamość – 30.05.2010

Niezmącone upojenie, wieczór poezji Bolesława Leśmiana w interpretacji Marii Mamony,
wiolonczelowe improwizacje do poezji Bolesława Leśmiana

Kronberg (Niemcy) – Chamber Music Connects the World – 19.05.2010

koncerty w ramach Chamber Music Connects the World 2010
9-19.05.2010
15.05.2010, godz.22:00, Paul Dresher Streichquintett ”Casa Vecchia” Tatjana Grindenko (Violine) Jehye Lee (Violine) Adrien La Marca (Viola) Marcin Zdunik (Violoncello) Sophie Lücke (Kontrabass)
16.05.2010 godz 20:00, Johannes Brahms Klavierquartett Opus 25 Gidon Kremer (Violine) Lily Francis (Viola) Marcin Zdunik (Violoncello) Khatia Buniatishvili (Klavier)
19.05.2010 godz. 19:00, Johann Sebastian Bach 6. Brandenburgisches Konzert G-Dur BWV 1051 Yuri Bashmet (Viola) Peijun Xu (Viola) István Várdai (Violoncello) Julian Arp (Violoncello) Marcin Zdunik (Violoncello) Sophie Lücke (Kontrabass) Zoltán Fejérvári (Cembalo)

Moskwa (Rosja) – Konserwatorium P.Czajkowskiego – 27.04.2010

z Lorenzo Gatto (skrzypce) i orkiestrą „Nowa Rosja” (dyr. arystyczny Yuri Bashmet) pod dyr. Yevgeny Bushkova

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33
  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę

Białystok – Opera i Filharmonia Podlaska – 23.04.2010

z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce) i Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej – dyr. M. Nałęcz-Niesiołowski

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Wrocław – Filharmonia Wrocławska – 16.04.2010

z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce) i Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej – dyr. M.Pijarowski
Koncert odwołany – Żałoba Narodowa

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Toruń – Dwór Artusa – 12.03.2010

z Krzysztofem Jakowiczem (skrzypce) i Toruńska Orkiestrą Symfoniczną – dyr. Dainius Pavilionis.

  • Brahms Johannes – Koncert podwójny a-moll na skrzypce wiolonczelę i orkiestrę op. 102

Katowice – 07.03.2010

Sala Koncertowa AM
z Aliną Ratkowską (klawesyn)

  • Bach Johann Sebastian – III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029
  • Bach Johann Sebastian – II Sonata na violę da gamba i klawesyn D-dur BWV 1028
  • Bach Johann Sebastian – I Sonata na violę da gamba i klawesyn G-dur BWV 1027

Pruszków – 26.02.2010

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego

  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Dutilleux Henri – Trois strophes sur le nom de Sacher

Radziejowice – 12.02.2010

z Łukaszem Kuropaczewskim (gitara)

Szczecin – 09.02.2010

NOWE KONSTELACJE
Willa Augusta W. Lenza

  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo
  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Dutilleux Henri – Trois strophes sur le nom de Sacher
  • Berio Luciano – Les mots sont allés
  • Holliger Heinz – Chaconne for solo cello

Augsburg (Niemcy) – 01.02.2010

Goldschmiedekapelle St. Anna

  • Holliger Heinz – Chaconne for solo cello

Augsburg (Niemcy) – 28.01.2010

Rokokofestsaal der Regierung von Schwaben
z José Gallardo (fortepian), Roman Patočka (skrzypce)

  • Szostakowicz Dymitr – Trio nr 2 e-moll op. 67

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 17.01.2010

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr. Marcin Sompoliński
50 lat koncertów dla dzieci Cioci Jadzi

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

2009

Wilno (Litwa) – 11.12.2009

Dom Kultury Polskiej

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70

Warszawa – Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego – 22.11.2009

z Polską Orkiestrą Radiową, dyr. Łukasz Borowicz
transmisja: Program 2 Polskiego Radia (Filharmonia Dwójki)

  • Prokofiew Sergiusz – Symfonia koncertująca e-moll op.125 na wiolonczelę i orkiestrę

Lublana (Słowenia) – 18.11.2009

Festival Ljubljana, Zamek, Križanke
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Lipovšek Marijan – Ballada na wiolonczelę i fortepian

Bratysława (Słowacja) – Sala Koncertowa Radia Słowackiego – 11.11.2009

z Orkiestrą Symfoniczną Słowackiego Radia, dyr. Łukasz Borowicz

  • Bacewicz Grażyna – I Koncert wiolonczelowy

Warszawa – Filharmonia Narodowa – 22.10.2009

z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, dyr. Jose Maria Florencio

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Denisow Edison – Tod ist ein langer Schlaf

Oostburg (Holandia) – 15.10.2009

kościół Sw Eligiusza, w ramach Festiwalu Zeeuwsch-Vlaanderen
Orkiestrą Kameralną Unii Europejskiej

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Zakopane – 27.09.2009

w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej Muzyka na szczytach
Kościół Św. Krzyża ul. Zamoyskiego
z Robertem Morawskim (fortepian) Janem Krzeszowcem (flet) Arkadiuszem Adamskim (klarnet) Eyalem Klessem (skrzypce) Januszem Wawrowskim (skrzypce) Ryszardem Groblewskim (altówka), Januszem Widzykiem (kontrabas) – Kroguski
Januszem Wawrowskim (skrzypce), Eyalem Klessem (skrzypce), Ryszardem Groblewskim (altówka), Ewą Grzywną-Groblewską (altówka) Rafałem Kwiatkowskim (wiolonczela) – Brahms

  • Krogulski Józef – Oktet fortepianowy d-moll op. 6
  • Brahms Johannes – Sekstet smyczkowy B-dur op.18

Wiedeń (Austria) Geymüllerschlössel – 06.09.2009

w ramach festiwalu Lockenhaus

  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8
  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo
  • Dutilleux Henri – Trois strophes sur le nom de Sacher

Kraków – Wawel – 22.08.2009

Festiwal Wawel o zmierzchu
dziedziniec Stefana Batorego
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Szczedrin Rodion – A’la Albeniz

Kraków – Wawel – 21.08.2009

Festiwal Wawel o zmierzchu
dziedziniec Stefana Batorego
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Szczedrin Rodion – A’la Albeniz

Kościerzyna – 30.07.2009

Kościół pw. pw. Zmartwychwstania Pańskiego
w ramach Kaszubskiego Lata Muzycznego
z Aliną Ratkowską (klawesyn)

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029

Stężyca – 29.07.2009

Kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej
w ramach Kaszubskiego Lata Muzycznego
z Aliną Ratkowską (klawesyn)

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029

Lockenhaus (Austria) – Festiwal Muzyki Kameralnej – 19.07.2009

koncerty w ramach Kammermusikfest Lockenhaus
9-19.07.2009

Salzburg (Austria) – Grosser Saal – 13.07.2009

koncert inauguracyjny Letniej Akademii Mozarteum

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Bartok Bela – Rapsodia na wiolonczelę i fortepian

Wrocław – Arsenał – 26.06.2009

XIII Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale
z Orkiestrą Kameralną Wratislavia pod dyr. J.Staniendy

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 06.06.2009

z Agatą Szymczewską, Beatą Bilińską i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej, dyr Antoni Wit

  • Beethoven Ludwig van – Koncert potrójny na fortepian skrzypce wiolonczelę i orkiestrę C-dur op. 56

Filharmonia Koszalińska – 22.05.2009

z Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej, dyr. Ruben Silva

  • Elgar Edward – Koncert wiolonczelowy e-moll op. 85

Monachium (Niemcy) – 10.05.2009

Matinée Italienische Reise
Allerheiligen Hofkirche, Münchner Residenz
z Orkiestrą Kameralną Die Zarge, dyr. Bernhard Tluck
z Bartoszem Koziakiem, wiolonczela (G.Sollima)

  • Boccherini Luigi – Koncert D-dur G 479
  • Sollima Giovanni – Violoncelles vibrez!

TVP Kultura – 26.03.2009

z Agnieszką Kozło (fortepian) i Andrzejem Olewińskim (gitara)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Ravel Maurice – Habanera
  • Prokofiew Sergiusz – Marsz z opery Miłość do trzech pomarańczy

Nowy Jork (USA) – Carnegie Hall – 22.03.2009

Zankel Hall
Musical Olympus Foundation Festival Concert

  • Boccherini Luigi – Koncert D-dur G 479

Filharmonia Krakowska – 13.03.2009

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Camerino (Włochy) – Gioventu musicale – 08.03.2009

z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70

Modena (Włochy) – Gioventu musicale – 07.03.2009

Auditorium Marco Biagi
z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian

Monza (Włochy) – Gioventu musicale – 06.03.2009

z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian

Bergamo (Włochy) – Gioventu musicale – 05.03.2009

Auditorium Piazza Liberta
z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian

Filharmonia Kaliska – 23.01.2009

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, dyr Jerzy Swoboda

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Warszawa – Akademia Muzyczna im. F.Chopina – 07.01.2009

z Chopin Academia Orchestra, dyr J.Stanienda
koncert odwołany (choroba dyrygenta)

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

2008

Caiazzo (Włochy) – 06.12.2008

Autunno Musicale 2008
Palazzo Mazziotti
z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Brahms Johannes – Sonata e-moll op.38 nr 1
  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian

Capua (Włochy) – 05.12.2008

Autunno Musicale 2008
Museo Campano
z Iriną Zahharenkovą (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Schumann Robert – Adagio i Allegro op. 70
  • Schumann Robert – Fantasie St&uumlcke op.73 na wiolonczelę i fortepian

Bratysława (Słowacja) – Filharmonia Słowacka – 01.12.2008

w ramach Bratysławskiego Festiwalu Muzycznego
koncert finałowy konkursu „New Talent” (Europejska Unia Radiowa EBU)
z Orkiestrą Symfoniczną Słowackiego Radia, dyr. Petr Vronský

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Bratysława (Słowacja) – Filharmonia Słowacka – 28.11.2008

w ramach Bratysławskiego Festiwalu Muzycznego
i Forum Młodych Wykonawców „New Talent” organizowanego przez Europejską Unię Radiową (EBU)
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian

Augsburg (Niemcy) – 05.11.2008

Leopold Mozart Zentrum, Haus St. Ambrosius
z José Gallardo (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian

Dortmund (Niemcy) – Filharmonia Westfalska – 12.10.2008

Prague Chamber Orchestra ( PKO Pražský komorní orchestr)

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33

Lago Maggiore Musica – Laveno Mombello (Włochy) – 29.08.2008

w ramach Festiwalu Lago Maggiore Musica
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Dworzak Antonin – Rondo op. 94
  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian

Lago Maggiore Musica – Arona (Włochy) – 28.08.2008

w ramach Festiwalu Lago Maggiore Musica
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Dworzak Antonin – Rondo op. 94
  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian

Radziejowice – Pałac – 15.08.2008

z Agnieszką Kozło (fortepian)
koncert z serii Laureaci wielkich konkursów muzycznych

  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Dworzak Antonin – Rondo op. 94
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian

Neuburg (Niemcy) – 03.08.2008

z Moniką Cattarossi
koncert otwarcia Neuburger Sommerakademie

  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian

Salzburg (Austria) – 26.07.2008

z Marią Szwajgier-Kułakowską (fortepian)

  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian

Meklenburg-Vorpommern Festiwal (Niemcy) – 09.07.2008

Junge Elite
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian

Lublin – Trybunał Koronny – 29.06.2008

w ramach cyklu Koncerty prezydenckie
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian

Toruń – Dwór Artusa – 08.06.2008

z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 20 podwójnych kaprysów

Sankt Petersburg (Rosja) – Teatr Ermitaż – 25.05.2008

w ramach Festiwalu Muzyczny Olimp
z Orkiestrą Teatru Ermitaż pod dyr. A.Gulieva

  • Prokofiew Sergiusz – Symfonia koncertująca e-moll op.125 na wiolonczelę i orkiestrę

Warszawa – Białęcki Ośrodek Kultury – 06.04.2008

z Januszem Warowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 6 podwójnych kaprysów

Warszawa – Teatr Wielki – Opera Narodowa – 26.03.2008

koncert Droga do Kariery
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice

Goch (Niemcy) – 18.03.2008

z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 12 podwójnych kaprysów
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

Bydgoszcz – Filharmonia Pomorska – 29.02.2008

z Orkiestrą Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej – dyr. K. Urbański

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33

Wrocław – Oratorium Marianum – 22.02.2008

w ramach Musica Polonica Nova
Tadeusz Natanson – Trio na dwie wiolonczele i saksofon
Sławomir Wojciechowski – Ge-sheng na skrzypce, altówkę, wiolonczelę, flet, klarnet i akordeon

Wrocław – Centrum Sztuki IMPART – 20.02.2008

w ramach Musica Polonica Nova
Koncert muzyki elektroakustycznej
Agata Zubel – Kwartet smyczkowy Nr 1 na cztery wiolonczele i komputer
z grupą Cellonet

Białystok – Filharmonia Podlaska – 31.01.2008

z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 16 podwójnych kaprysów

Bazylea – Oberwil (Szwajcaria) – 20.01.2008

  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo
  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo
  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Schumann Robert – F&uumlnf St&uumlcke im Volkston op. 102 na wiolonczelę i fortepian

2007

Lublin – Filharmonia Lubelska – 07.12.2007

z Orkiestrą Symfoniczną FL – dyr. Taras Krysa

  • Czajkowski Piotr – Wariacje na temat Rokoko op. 33

Caiazzo (Włochy) – 02.12.2007

Palazzo Mazziotti
Autunno Musicale 2007

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo
  • Bacewicz Grażyna – Kaprys Polski
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska

Caserta (Włochy) – 01.12.2007

Royal Palace
Autunno Musicale 2007
Orchestra da Camera di Caserta pod dyr. Antonino Cascio

  • Boccherini Luigi – Koncert D-dur G 479
  • Bach Carl Philipp Emanuel – Koncert wiolonczelowy A-dur Wq 172/H.439

Piedimonte Matese (Włochy) – 30.11.2007

Palazzo Ducale
Autunno Musicale 2007
Orchestra da Camera di Caserta pod dyr. Antonino Cascio

  • Boccherini Luigi – Koncert D-dur G 479
  • Bach Carl Philipp Emanuel – Koncert wiolonczelowy A-dur Wq 172/H.439

Studio Koncertowe PR im W. Lutosławskiego – 21.11.2007

Koncert zespołu Cellonet z L.Możdzerem i A.Zubel.
Program: Gesualdo da Venosa, Olga Hans, Pierre Boulez, Agata Zubel, Witold Lutosławski/Marcin Zdunik, Leszek Możdżer
Wariacje na temat Paganiniego z Bartoszem Koziakiem (wiolonczela)

  • Lutosławski Witold – Wariacje na temat Paganiniego

Praga (Czechy) – Rudolfinum – sala im. A. Dworzaka – 29.10.2007

Prague Chamber Orchestra ( PKO Pražský komorní orchestr)

  • Boccherini Luigi – Koncert D-dur G 479

Warszawa – Centrum Sztuki Współczesnej – 18.10.2007

Zamek Ujazdowski, Galeria 2
z Orkiestrą Kameralną Hanseatica pod dyr. Andrzeja Bauera

  • Wallin Rolf – Ground

Katowice – Filharmonia Śląska – 13.10.2007

Inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Laureatów Konkursów Muzycznych

  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8

Otwock – 07.10.2007

IV Europejski Festiwal Muzyczny
z Chopin Academia Orchestra, dyr. J.Stanienda

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob VIIb/1

Seul – Korea – 01.09.2007

Asiago Art Hall
Alla Paganiniana

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24
  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8

Seul – Korea – 29.08.2007

Asiago Art Hall
Alla Paganiniana

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24
  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8

Waszawa – Dziekanka – sala koncertowa – 23.08.2007

z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 6 podwójnych kaprysów
  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Halvorsen Johan – Passacaglia

Waszawa – Dziekanka – sala koncertowa – 22.08.2007

z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 6 podwójnych kaprysów
  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Halvorsen Johan – Passacaglia

Asiago (Włochy) – 12.08.2007

41 Festiwal Asiago

  • Bach Johann Sebastian – Sonata g-moll BWV 1001 na skrzypce solo
  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 9

Neuburg an der Donau – Kongregationssaal (Niemcy) – 01.08.2007

z Moniką Cattarossi (fortepian)

  • Brahms Johannes – Sonata F-dur op.99 nr 2

Neuburg an der Donau – Kongregationssaal (Niemcy) – 29.07.2007

z Moniką Cattarossi (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian

Łańcut – Zamek – 24.07.2007

koncert poświęcony Pamięci Prof. M.Ławrynowicza
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 12 podwójnych kaprysów

Wrocław – Arsenał – 29.06.2007

XI Festiwal Muzyki Kameralnej Wieczory w Arsenale
z Orkiestrą Kameralną Wratislavia pod dyr. J.Staniendy

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową.

Warszawa – Studio S1 PR – 21.06.2007

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Koncert w ramach Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch IV
27 listopada 2007, godz 9:05 emisja nagrania Sonaty Ravela w  programie Kanon Dwójki Polskiego Radia

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Ravel Maurice – Sonata G-dur na wiolonczelę i fortepian
  • Bartok Bela – Rapsodia na wiolonczelę i fortepian

Filharmonia Świętokrzyska – Kielce – 05.06.2007

z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 12 podwójnych kaprysów

Eisenach – Wartburg (Niemcy) – 02.06.2007

w ramach Wartburg Festival
z Juliusem Bergerem (wiolonczela)

  • Vivaldi Antonio – Sonata e-moll nr 5 na wiolonczelę i basso continuo
  • Barrere Jean – Sonata G-dur na 2 wiolonczele
  • Bach Johann Sebastian – Sonata g-moll BWV 1001 na skrzypce solo
  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 9

Zamość – 26.05.2007

Festiwal im. L.Boccheriniego
z Agnieszką Kozło (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Chopin Fryderyk – Sonata g-moll op. 65 na wiolonczelę i fortepian
  • Bartok Bela – Rapsodia na wiolonczelę i fortepian

Filharmonia Łódzka – 22.05.2007

koncert Ars Cameralis
z Januszem Wawrowskim (skrzypce)

  • Paganini Nicolo – 12 podwójnych kaprysów

Warszawa – Art-Cafe – 10.05.2007

ul Podwale 1, spotkanie z cyklu Wiosenne spotkania z kulturą ; Fundacja Kultury Polskiej i Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego

  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – 06.05.2007

  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8

Zamość – 15.04.2007

z Justyną Jara (skrzypce) i Polską Orkiestrą Włościańską – dyr. A.Kreiner-Bogdańska

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 01.03.2007

Koncert Finałowy Międzynarodowego Konkursu im. W.Lutosławskiego
z Polską Orkiestrą Radiową – dyr. M.Caldi

  • Lutosławski Witold – Koncert na wiolonczelę i orkiestrę

Pałacyk Szustra -Warszawskie Towarzystwo Muzyczne – 15.02.2007

Warszawa, ul Morskie Oko 2
z Agnieszką Kozło – fortepian

  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Szymański Paweł – Kalejdoskop
  • Szymański Paweł – Gigue na wiolonczelę solo

Siedlce – Miejski Ośrodek Kultury – Sala Biała – 11.02.2007

z Agnieszką Kozło – fortepian
W ramach prezentacji polskich uczestników VI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowgo im. Witolda Lutosławskiego

  • Bach Johann Sebastian – III Suita C-dur BWV 1009 na wiolonczele solo
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Szymański Paweł – Kalejdoskop
  • Szymański Paweł – Gigue na wiolonczelę solo

Austria – Die Villa Pinswang – 25.01.2007

z Moniką Cattarossi (fortepian)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1
  • Szymański Paweł – Kalejdoskop

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – 15.01.2007

z Krzysztofem Staniendą (fortepian)
MAURICE RAVEL – 70. rocznica śmierci

  • Ravel Maurice – Habanera

2006

Białystok – Galeria im. Śleńdzińskich – 14.12.2006

z Anną Kucharską (klawesyn)

  • Bach Johann Sebastian – III Suita C-dur BWV 1009 na wiolonczele solo
  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska
  • Lutosławski Witold – Kadencja z Koncertu na wiolonczelę i orkiestrę
  • Bach Johann Sebastian – III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029

Warszawa – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki – 08.11.2006

ul Elektoralna 12
Bartosz Karwowski (klarnet), Agnieszka Urbańczyk (skrzypce), Krzysztof Stanienda (fortepian)

  • Messiaen Olivier – Quatuor pour la fin du temps

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – 05.11.2006

z Anną Kucharską (klawesyn)

  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo
  • Bach Johann Sebastian – III Sonata na violę da gamba i klawesyn g-moll BWV 1029

Warszawa – Kościół pw. Chrystusa Króla – 29.10.2006

Skaryszewska 12, Księża Pallotyni. Strona Parafii

  • Bach Johann Sebastian – V Suita c-moll BWV 1011 na wiolonczele solo

Warszawa – Park Praski – Ratuszowa 4 – Muszla Koncertowa – 17.09.2006

z kwartetem Walasek

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Morricone Ennio – Temat z filmu Misja
  • Morricone Ennio – Temat z filmu Cinema Paradiso

Salzburg (Austria) – Grosser Saal – 02.09.2006

Koncert laureatow Letniej Akademii Muzycznej – Mozarteum
z Erikiem Chumachenko (fortepian)

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Salzburg (Austria) – Mozart-Wohnhaus – 28.08.2006

premiera – z Jacobem Shaw – wiolonczela

  • Danzmayr Wolfgang – Eigendynamik zu zwei fur Violoncello Duo

Kazimierz Dolny – Kamienica Biała – 22.08.2006

z kwartetem Walasek (Morricone)

  • Kodaly Zoltan – Sonata na wiolonczele solo op. 8
  • Morricone Ennio – Temat z filmu Misja
  • Morricone Ennio – Temat z filmu Cinema Paradiso

Nałęczów – Pałac Małachowskich – 21.08.2006

z Karoliną Grajkowską (wiolonczela)

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice

Salzburg – Wiener Saal – 24.07.2006

koncert Letniej Akademii Mozarteum
z Moniką Cattarossi – fortepian

  • Lutosławski Witold – Grave. Metamorfozy na wiolonczelę i fortepian
  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Waszawa – Dziekanka – sala koncertowa – 13.06.2006

z Justyną Jara (skrzypce)

  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Wieniawski Henryk – Kaprys nr 4 op. 18 na skrzypce i wiolonczelę

Zamek Królewski w Warszawie – 02.04.2006

  • Prokofiew Sergiusz – Sonata C-dur op. 119 na wiolonczelę i fortepian
  • Rachmaninow Sergiusz – Wokaliza

Sala Koncertowa Szkoła Muzyczna im. Z.Brzewskiego – Warszawa – 01.04.2006

Koncert Dyplomowy

  • Boccherini Luigi – Koncert B-dur G 482
  • Prokofiew Sergiusz – Sonata C-dur op. 119 na wiolonczelę i fortepian
  • Bach Johann Sebastian – II Suita d-moll BWV 1008 na wiolonczele solo
  • Rachmaninow Sergiusz – Wokaliza

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – 25.03.2006

z Justyną Jara (skrzypce) i warszawską Orkiestrą Smyczkową, dyr. A.Gębski

  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 20
  • Wieniawski Henryk – Kaprys nr 4 op. 18 na skrzypce i wiolonczelę

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 19.03.2006

z Justyną Jara (skrzypce) i Warszawską Orkiestrą Smyczkową, dyr. A.Gębski

  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę

Filharmonia Narodowa w Warszawie – 02.03.2006

w hołdzie F.Chopinowi – laureaci konkursów krajowych i zagranicznych
z Pawłem Sobowcem (fortepian)

  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Zamek Królewski w Warszawie – 26.02.2006

Koncert poświęcony Pamięci Prof. M.Ławrynowicza
z Justyną Jara (skrzypce) i Warszawską Orkiestrą Smyczkową, dyr. A.Gębski

  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę

2005

Warmińsko -Mazurska Filharmonia im. F.Nowowiejskiego w Olsztynie – 07.10.2005

z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Olsztyńskiej, dyr. Jarosław Lipke

  • Schumann Robert – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129

Nałęczów – Pałac Małachowskich – 23.08.2005

  • Franck Cesar – Sonata A-dur

Kazimierz Dolny – 20.08.2005

  • Bach Johann Sebastian – Chaconne z Partity d-moll BWV 1004

Cividale (Włochy) – 12.08.2005

z zespołem wiolonczelowym pod dyr. M.Flaksmana

  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Rachmaninow Sergiusz – Romans
  • Rachmaninow Sergiusz – Moment musical

Cividale (Włochy) – 10.08.2005

  • Bach Johann Sebastian – Chaconne z Partity d-moll BWV 1004

Cividale (Włochy) – 09.08.2005

  • Beethoven Ludwig van – Sonata C-dur op.102 nr 1

Bardonecchia (Włochy) – 05.08.2005

  • Franck Cesar – Sonata A-dur

Zamek w Łańcucie – 08.07.2005

z Justyną Jara (skrzypce)

  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę

Zamek w Łańcucie – 05.07.2005

z Janem Kudelka (gitara) i Andrzejem Orkiszem (wiolonczela) – Boccherini
z Andrzejem Orkiszem, Magdaleną Bojanowicz, Martą Kordykiewicz (wiolonczela) – Rachmaninov

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice
  • Rachmaninow Sergiusz – Romans
  • Rachmaninow Sergiusz – Moment musical

Filharmonia im. A.Malawskiego w Rzeszowie – 01.07.2005

Koncert Inauguracyjny Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Łańcucie
z Justyną Jara (skrzypce) i Orkiestrą Symfoniczną Fulharmonii Rzeszowskiej (dyr. J.Kosek)

  • Mozart Wolfgang Amadeus – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364 na skrzypce altówke i orkiestrę

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – 05.05.2005

  • Boccherni Luigi – Sonata A-dur L’Imperatrice

Bazylea – Oberwil (Szwajcaria) – 05.05.2005

z Marią Stabrawa (skrzypce) i Giuliettą Koch (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Trio nr 4 B-dur Op.11
  • Szostakowicz Dymitr – Trio nr 2 e-moll op. 67

Zurich (Szwajcaria) – 05.05.2005

Kulturhaus Helferei
z Marią Stabrawa (skrzypce) i Giuliettą Koch (fortepian)

  • Beethoven Ludwig van – Trio nr 4 B-dur Op.11
  • Szostakowicz Dymitr – Trio nr 2 e-moll op. 67

Tarnów – 19.02.2005

Koncert poświęcony Pamięci Pani Anny Knapik

  • Ligeti Gyorgy – Sonata na wiolonczele solo

2004

Tarnów – Tydzień Talentów – 07.11.2004

  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 9
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 13
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24
  • Bach Johann Sebastian – Sonata g-moll BWV 1001 na skrzypce solo

podczas koncertu finałowego Kursów Mistrzowskich w Kronbergu – 26.10.2004

  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24

Zielona Góra – Festiwal Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki – 17.10.2004

z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej pod dyr R.Zimaka

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Białystok – 12.10.2004

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – Filia w Białymstoku

  • Beethoven Ludwig van – Sonata A-dur op.69
  • Bach Johann Sebastian – Sonata g-moll BWV 1001 na skrzypce solo
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24
  • Wieniawski Henryk – Le Chant du Bivuac

Akademia Muzyczna im. F.Chopina w Warszawie – 11.10.2004

koncert Katedra Promuje

  • Beethoven Ludwig van – Sonata A-dur op.69
  • Bach Johann Sebastian – Sonata g-moll BWV 1001 na skrzypce solo
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24
  • Wieniawski Henryk – Le Chant du Bivuac

Zamek w Łańcucie – 22.07.2004

z A.Filipczuk (fortepian) i orkiestrą smyczkową (dyr. A.Orkisz)

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2
  • Chopin Fryderyk – Introdukcja i Polonez brillante C-dur Op. 3 na fortepian i wiolonczelę

Pałac w Wilanowie – z Warszawską Orkiestrą Smyczkową pod dyr. A.Gębskiego – 27.06.2004

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Łazienki Królewskie w Warszawie – z Warszawską Orkiestrą Smyczkową pod dyr. A.Gębskiego – 27.06.2004

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy D-dur Hob VIIb/2

Warszawa – Koncert Krajowego Funduszy na Rzecz Dzieci – 02.05.2004

Koncert z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
z J.Majewską (flet)

  • Bach Johann Sebastian – III Suita C-dur BWV 1009 na wiolonczele solo
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 13
  • Paganini Nicolo – Kaprys nr 24
  • Glier Reinhold – Duety na skrzypce i wiolonczelę
  • Beethoven Ludwig van – Duety na flet i wiolonczelę

Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów Łódź – 01.03.2004

  • Strawiński Igor – Suita Włoska
  • Bach Johann Sebastian – VI Suita D-dur BWV 1012 na wiolonczelę solo

2003

Nowy Sącz – 04.08.2003

  • Strawiński Igor – Suita Włoska

2002

Poznań – 04.12.2002

Koncert Inaugurujący 6 Konkurs Wiolonczelowy im. K.Wiłkomirskiego

  • Schumann Robert – Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129

Spira (Niemcy) – 21.07.2002

Koncert Finałowy Międzynarodowych Kursów Muzycznych

  • Schubert Franciszek – Sonata a-moll Arpeggione D. 821

2001

Dilsberg (Niemcy) – 19.08.2001

Koncert Finałowy Kursów Muzycznych

  • Loccatelli Piotr – Sonata D-dur

Studio Koncertowe PR im W. Lutosławskiego – 02.07.2001

Konkurs Laureatów Konkursu Muzyki XX i XXI

  • Lutosławski Witold – Wariacja Sacherowska

Moskwa – 02.05.2001

5 Festiwal Dziecięca Akademia Muzyczna

  • Boccherini Luigi – Sonata A-dur G. 13

2000

Zamek Królewski w Warszawie – 28.05.2000

  • Bach Johann Sebastian – I Suita G-dur BWV 1007 na wiolonczele solo

1999

Wrocław – Akademia Muzyczna im K.Lipińskiego – 28.11.1999

Koncert Finałowy Konkursu Wiolonczelowego

  • Haydn Joseph – Koncert wiolonczelowy C-dur Hob.VIIb/5